Autor:
Boris Hamer | Pexels

Õpilased demonstreerisid enne koolivaheaega oma teadmisi ajaloos ja bioloogias

Enne kui kooliõpilased said väljateenitud koolivaheajale minna, oli neil võimalus panna oma teadmised proovile ajalooviktoriinil “Mammut” ja bioloogiaviktoriinis “Valge Bioloogia”. Need võistlused andsid õpilastele võimaluse proovile panna oma õpitud teadmisi ja silmaringi.

Ajalooviktoriin “Mammut” I voor toimus 7. - 13. oktoobrini. Innukad ajalooõpetajad julgustasid oma õpilasi osalema võistlusel, milles osales üle 6500 õpilase erinevatest Eesti koolidest. Võistlus oli avatud 5.-12. klassi õpilastele.

Image
Mammuti logo 2024/25

Esimeses voorus osales kokku 6516 õpilast, jaotus oli järgmine:

  • 5. klass: 629 osalejat
  • 6. klass: 1188 osalejat
  • 7. klass: 836 osalejat
  • 8. klass: 972 osalejat
  • 9. klass: 1387 osalejat
  • 10.-12. klass: 1504 osalejat

 

Esimene voor oli pühendatud Euroopa Liidule ja NATO-le, tähistamaks Eesti 20. aastapäeva nende organisatsioonidega liitumisest. Võistlus pakkus õpilastele võimaluse süvendada oma teadmisi ja analüüsivõimet, käsitledes teemasid nagu Euroopa Liidu ajalugu ja NATO roll rahvusvahelises julgeolekus.

Kas sina tead, millisest pärast II maailmasõda loodud kuue riigi ühendusest sai Euroopa Liit alguse?

  1. Euroopa Söe- ja Teraseühendusest
  2. Euroopa Inimõiguste Keskusest
  3. Euroopa Kultuuriseltside ühendusest
  4. Euroopa Spordi Hartast


PS! Ajalooviktoiini "Mammut" II vooru ei tule enam kaua oodata, sest 5.-8. klassi õpilasi ootame juba 2.-8. detsembril 2024 uuesti viktoriinide keskkonnas uutel teemadel ennast proovile panema.


Bioloogiaviktoriin “Valge Bioloogia” toimus 16. oktoobril Teaduskooli viktoriinide keskkonnas. Õpilastel oli 45 minutit aega lahendada 21 bioloogiaalast küsimust, mis käsitlesid teemasid nagu transgeensed organismid, mikroobid ja bakterid, füsioloogia ning palju muud. 

Viktoriini võib pidada kõrgema tasemega bioloogia teemaliseks võistluseks, kuna ülesanded ei olnud just kergemate killast ning pakkus õpilastele suurepärast võimalust süvendada oma teadmisi bioloogia valdkonnas ja testida oma oskusi keerukate ülesannete lahendamisel.

Näiteks pidid õpilased teadma, millist järjestust kasutatakse fülogeneetikas enim erinevate bakteriliikide identifitseerimisel ja klassifitseerimisel või siis mis on beetalaktaamsete antibiootikumide töömehhanism. Parimad tulemused saavutasid Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased.

Iga vanuseklassi kümme parimat on avaldatud meie e-õppekeskuse lehel. Parimatele on välja pandud ka auhinnad.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
mathematics balti tee banner

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Balti Tee toob Tartusse võistlema gümnasistid üle Euroopa

Ülesannete lahendamine informaatikaviktoriini „Kobras“ lõppvoorus.

Informaatikaviktoriin "Kobras" sai avapaugu

Noored Koodi linnalaager

Oktoobrivaheajal toimunud linnalaager tõi noortele esmased programmeerimisoskused